קבוצות ריצה למתחילים

קבוצת ריצה - מתחילים - תמונת רקע

האם קבוצת הריצה למתחילים שלנו מתאימה לך?

קבוצת ריצה למתחילים מיועדות לקהל יעד מגוון:

  • לאלה שמעולם לא עסקו בפעילות גופנית.
  • לאנשים שעסקו בפעילות גופנית אך לא בחודשים שקדמו לפנייתם אלינו.
  • למי שרוצה ללמוד לעשות את זה כמו שצריך.
  • לאלה שכבר עוסקים בפעילות גופנית, אך מעוניינים לעשות צעד קטן אחורה, ולהתחיל מהתחלה.

לתפישתנו, להתחיל מהתחלה פירושו ללמוד מהצעד הראשון, תרתי משמע, איך לרוץ ומהי הדרך הנכונה והבטוחה לעסוק בפעילות גופנית בכלל ובריצה בפרט.

לאורך כל הדרך מלווה את הקבוצות הריצה למתחילים פיזיותרפיסט המתמחה בפציעות ספורט, בונה תוכניות אימון וסרגלי מאמצים אישיים וקבוצתיים ומייעץ בכל כאב או התלבטות לגבי מצב פיזי.

שיעור פציעות ריצה הוא גבוה בדרך כלל, אך בקבוצות שלנו בזכות הליווי המקצועי, כמות פציעות הריצה היא נמוכה מאוד ומטופלת במהירות.

איך מתחילים? הכל דיבורים!

תוכנית ריצה עבור קבוצת ריצה למתחילים הינה מתונה והדרגתית, אפילו מתונה מאוד. ההתקדמות שלנו היא איטית, שלב אחר שלב, וזאת במטרה ליצור עבור הרצים בסיס יציב ובריא.

מתחילים מריצה בקצב דיבור של 3 דקות באימון הראשון. התגלה במחקרים שיכולת הדיבור באימון, מקבילה לאחוז ממאמץ מרבי. אם מקפידים על קצב דיבור של משפטים שלמים, נשארים על 60%-70% מהדופק המרבי. דופק זה נוח ומתאים מאוד לחודשי האימון הראשונים בריצה.

לאחר שמגיעים ל – 40 דקות ריצה (מרחק בו רצים גומאים בין 5.5 ק"מ ל – 10 ק"מ) מקבל כל רץ תוכנית אימונים אישית לפי היעד והמטרה שבחר לעצמו – כאשר האימונים משותפים לכולם – אך עד שנגיע לשם עוד חזון למועד!

למה דווקא RITZA.CO.IL

פרט לאימוני הריצה עצמה קבוצת ריצה למתחילים, אנו שמים דגש, כבר מהשיעור הראשון, על שני דברים חשובים: אימוני כוח לחיזוק מערכת השלד והשרירים ולימוד טכניקת ריצה נכונה.

  • מטרת אימוני הכוח ברורה: לחזק את כל הגוף, כהכנה לריצה בריאה וגוף חזק בכל המישורים ולא רק במישורים שהריצה עובדת עליהם. את זה אנחנו מבצעים באמצעות אימונים ייעודיים – מבוססי משקל גוף בעיקר ולעיתים אנו נעזרים בעזרים שונים (כדורי כוח, גומיות כוח,, TRX ועוד)
  • טכניקת ריצה: יסוד חשוב מאוד אצלנו הכולל מספר אלמנטים ללימוד ריצה נכונה שמטרתה מניעה וצמצום של פציעות.

כמו אימוני הכוח, כך גם יסודות הטכניקה – מועברים מדי שיעור ומתורגלים בכל שבוע.

קבוצת ריצה - ללא תחרות!

למרות שחלק מהמתאמנים משתתפים לעיתים בתחרויות, זו אינה מטרת הקבוצה. מטרת הקבוצה היא לרוץ יחד בהנאה לאורך שנים ארוכות בצורה המקצועית והנינוחה ביותר.

לעיתים יש לנו ייצוג על הפודיום אבל זה נחשב רק כבונוס 😉

קבוצת ריצה למתחילים - תמונה צדדית
דילוג לתוכן